Masz chwilę? Parz herbatkę i daj się porwać lekturze!

20170914_111359

W chłodne zimowe wieczory po powrocie ze stajni zaopatrz się w dobrą książkę, rozsiądź się na kanapie, i… daj się wciągnąć w niezwykłe przygody jej bohaterów! Poniżej parę propozycji dla młodszych czytelników, które mogą was zaciekawić i które zdecydowanie mogą stać się doskonałym prezentem dla jeżdżących nastolatek.

1.SERIA „CHARLOTTE”, autorki Nele Neuhaus

Seria ta opowiada o nastolatce Charlotte, która wyjeżdża na wakacje do Francji. Zawiedziona utratą ukochanego konia, którym się dotychczas opiekowała i rozzłoszczona wyjazdem postanawia przestać jeździć konno. Ostatecznie we Francji zmienia zdanie po odwiedzeniu miejscowej stajni – poznaje tam nowego konia, w którym zakochuje się po uszy, poznaje nowych przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody. Jeżdżąc na trudnym koniu z wymagającym instruktorem, po miesiącu codziennej pracy, litrach wylanego potu i tysiącu upadków poprawia swój dosiad do perfekcji. Udaje się też przekonać rodziców do zakupu ukochanego wierzchowca.

Po powrocie do domu w Niemczech jeździ w starej, upadającej stajni. Jednak wszystko zaczyna się sypać – przeżywa zdradę najlepszych przyjaciółek i dowiaduje się, że stajnia ma zostać zburzona. Wraz z innymi przyjaciółmi organizuje zbiórkę na budowę nowej stajni i walczy w sądzie o zgodę na budowę. Resztę doczytajcie sami. Polecamy!

Seria_Charlotte

Wydawnictwo Media Rodzina, cena ok. 17,50 PLN za jeden tom.

 

2. TRYLOGIA „BEZCENNY”, autorki Lauren St. John

Casey Blue – dziewczyna która straciła matkę, mieszka z ojcem szukającym pracy i pakującym się w coraz to nowe kłopoty. Marzy o posiadaniu własnego konia i wygraniu najważniejszych międzynarodowych zawodów WKKW, mimo że nie ma grosza przy duszy.

Pewnego dnia ratuje zabiedzonego i śmiertelnie przerażonego konia z rzeźni, odkupując go za dolara znalezionego na ulicy. Zabiera go do najbliższej stajni i rozpoczyna walkę o jego życie. I tu zaczyna się jej wielka przygoda z wielkim światem. Pewna miła, starsza pani Smith, która często zapraszała Casey na herbatki, postanawia pomóc Casey uratować konia, którego wspólnie nazywają „Zapowiedź Sztormu” – od koloru metalicznie szarej sierści.

Ta miła staruszka okazuje się nie być tylko zwykłą babcią parzącą herbatki dla Casey i Sztorma. Dawna, niezwykle utalentowana zawodniczka jeździeckich konkurencji oraz równie utalentowany szkoleniowiec prowadzi Casey do kolejnych startów w coraz bardziej prestiżowych zawodach: Badminton, Kentucky i Burghley Horse Trials. W cieniu wielkich zwycięstw przewija się też ojciec Casey, który daje się podstępnie oszukać oraz zazdrosny światek zawodniczek i nieco historii romantycznych. I jak można się domyśleć – nic z tej mieszanki dobrego nie wyniknie.

Trzymająca w napięciu, niezwykła seria o przyjaźni, miłości, walce o marzenia, a później również walce o zdrowie. Bardzo, bardzo polecamy!

Seria_Bezcenny

Wydawnictwo Dolnośląskie, cena ok. 21 PLN za jeden tom.

 

3. SERIA „ELENA”, autorki Nele Neuhaus

Tytułowa bohaterka Elena wyrasta wśród koni. Jej rodzice – instruktorzy jeździectwa, prowadzą własny ośrodek jeździecki. Pewnie myślicie, że to taka szczęściara której nie może się nic złego przydarzyć. Otóż nie! Cała historia snuje się wokół koni, lecz z wątkiem niespełnionych miłości i kryminalnych zagrywek.

Koń Eleny, Fritzi, w czasach młodości w wyniku wypadku doznał ciężkich obrażeń. Ojciec dziewczyny planował go uśpić, lecz Elena leczy konia i w ukryciu ujeżdża i trenuje go. Pomaga w tym jej najlepsza przyjaciółka oraz jej równie sekretny chłopak, Tim. Tim to jedyny chłopak, w którym Elenie nie wolno się kochać! Rodzina Eleny i rodzina Tima są od lat skłócone – dlatego ich miłość pozostaje w ukryciu. Jak Elena poradzi sobie z tym problemem oraz co niosą ze sobą niespodziewane odwiedziny komornika w stajni dowiecie się z lektury kolejnych części książki. Bardzo polecamy! Seria_Elena

Wydawnictwo Media Rodzina, cena ok. 20,30 PLN za jeden tom.

 

4.SERIA „HEARTLAND”, autorki Lauren Brooke

I na koniec chyba najsłynniejsza seria, która doczekała się dość luźnej serialowej ekranizacji, a u nas znana jako Zaklinacze koni. Ale wracając do książek… Seria liczy ponad dwadzieścia tomów, na polskim rynku dostępne są dwa różne wydania: jedno z pojedynczymi tomami i jedno z tomami podwójnymi, gdzie grzbiety kolejnych książek tworzą obrazek konia w galopie.

Seria opowiada historię Amy, która po tragicznej śmierci mamy – zaklinaczki koni, wraz z siostrą i dziadkiem próbują postawić na nogi schronisko dla koni skrzywdzonych przez ludzi i zaniedbanych. Muszą stawić czoła konkurentom, problemom finansowym, konfliktom rodzinnym i groźnym wichurom. Amy zaś stara się porozumieć ze swoimi podopiecznymi i zdobyć ich zaufanie, a następnie ich wyszkolić. Pomimo wielu trudności przeżywa niewyobrażalne przygody i z pomocą najbliższych zwycięsko wychodzi z wszelkich opresji. Wszystkie książki cyklu Heartland charakteryzują się niespodziewanymi zwrotami akcji, co sprawia, że jest ona bardzo ciekawa. Warto przeczytać!

Seria_Heartland

Wydawnictwo Dolnośląskie, cena ok. 18,90 PLN za jeden tom podwójny, pojedyncze dostępne w cenie ok. 11 PLN.

Już wkrótce opiszemy kolejne „końskie” powieści, także dla nieco młodszych czytelników. Dajcie nam miesiąc długich zimowych wieczorów 🙂

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz