Jazda konna a inteligencja u dzieci – czy jedno może wpływać na drugie?

dzieckonakoniu

Badania naukowców wykazują, że jazda konna poprawia pamięć, zdolność rozwiązywania problemów i jakość nauki u dzieci. A jednak!!! Drodzy Niepełnoletni – warto zapamiętać i cytować w potrzebie 😉

Jazda konna nie jest tylko zwykłym hobby kształtującym charakter, a szczególnie cierpliwość i spokój przy koniach, nie należy też do zwykłych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Naukowcy udowodnili, że pomaga dzieciom w nauce.

Naukowcy z Tokyo University of Agriculture odkryli, że wibracje wydawane przez koński grzbiet podczas ruchu aktywują u jeźdźca współczulny układ nerwowy, odpowiedzialny za mobilizację organizmu do działania.

Podczas eksperymentu zadawano dzieciom proste zadania matematyczne i pytania zarówno przed jazdą, jak i po. Uzyskane dane wykazały, że dzieci po jeździe konnej lepiej odpowiadały na pytania zadawane przez naukowców, a także szybciej rozwiązywały zadania. Efekty były mniej widoczne w przypadku zadań matematycznych.

kucyk-dziecko-tył-filozof

Czy to znaczy, że każda aktywność, która wywołuje lekkie wibracje może wpływać na naukę u dzieci, np. jazda na rowerze? Najprawdopodobniej nie.

„Bardzo ważną cechą jazdy konnej jest trzy-taktowy ruch konia w galopie” – twierdzi prof. Mitsuaki Ohta, „Ruch miednicy konia może wpływać w ten sposób na ludzkie ciało i wierzę, że te różnice u dzieci po jeździe konnej mogą pochodzić bezpośrednio od tego specyficznego ruchu konia”.

 

Źródła:

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz