DIY – Przychodzi koń do fryzjera…

fryzura3

Zbliża się czas zawodów i chcemy, by nasze rumaki wyglądały jak najpiękniej. Nawet jeśli chcemy się tylko popisać przed znajomymi, to przyda się umiejętność przemienienia niesfornej końskiej grzywy i ogona w prześliczną fryzurę, która wprawi widzów w podziw.

Sposoby zaplatania grzywy:

  • Warkoczyki – to chyba najprostszy sposób zaplecenia końskiej grzywy. Dzielimy całą (lub tylko część – do wyboru) grzywę na równe pasemka. Później dzielimy każde pasemko na trzy części i przekładamy raz lewe pasemko boczne na środek, raz prawe. Tworzy się w ten sposób warkoczyk, który zakończymy gumką.
  • Koreczki – robimy zwykłe warkoczyki z całej grzywy konia. Rolujemy je aż do nasady włosów i mocujemy gumką, lub lekko podszywamy igłą i nitką żeby dłużej się trzymało. Można też spryskać specjalnym lakierem. Jeśli jedziemy na zawody, np. skoków i chcemy koniowi zapleść koreczki, to wcześniej należy sprawdzić, czy wierzchowcowi dobrze się skacze w nowej fryzurze. Jeśli koń czuje dyskomfort, lepiej zrezygnować z koreczków niż narażać konia na niepotrzebny stres na zawodach.
  • Siateczka– bardzo prosta do zrobienia. Dzielimy grzywę na kilka pojedynczych pasm i związujemy je gumką u góry. Następnie dzielimy na dwie części pierwsze pasmo z lewej. Tak samo należy zrobić z drugim pasmem, po czym dwa wewnętrzne pasemka z dwóch pasm złączamy razem gumką, i robimy tak z każdymi innymi pasmami.
  • Dobierany warkocz– zaczynamy robić warkocz od strony potylicy. W miarę robienia warkocza dobieramy po pasemku za każdym razem gdy przekładamy pasemko górne (dokładamy do niego to pasemko). Na końcu, jak już nie ma co dobierać, można zakończyć małym warkoczykiem.

Fryzury koni na ogon:

    • Warkoczyki – po prostu splatamy cały ogon w drobne warkoczyki lub w jeden duży.
    • Łączenie – dzielimy ogon na jedno główne pasmo i dwa boczne. Te dwa boczne dobieramy na przemian do głównego. W środkowym pasmie tworzy się warkoczyk. Na końcu mocujemy warkoczyk gumką.
    • Siateczka – działa na zasadzie zwykłej siateczki. Bierzemy dwa zewnętrzne kosmyki i łączymy gumką. Następnie dzielimy to pasmo na dwie części i łączymy wewnętrzną część z pasemkiem innego kosmyka, itd., itd…

 

Źródło zdjęć: Pinterest.com

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz