Najdroższe nasze konie…

fusaichi_pegasus

Oto trójka najdrożej sprzedanych koni w nowożytnej historii:

1. FUSAICHI PEGASUS

fusaichi-pegasus-conformation-resized2

Fusaichi Pegasus to najdroższy koń świata. Ogier pełnej krwi angielskiej urodził się w 1997 roku. Fusaichi Pegasus był wierzchowcem wyścigowym, któremu kariera przebiegła bardzo korzystnie. W 2000 roku, biegnąc w Kentucky Derby, jako pierwszy dobiegł do mety. Startował w dziewięciu gonitwach, z których wygrał sześć. W całej swojej karierze sportowej zarobił niemal dwa miliony dolarów. Od razu po zakończeniu kariery Pegasus został wykupiony za niespotykaną cenę ponad sześćdziesięciu milionów dolarów do hodowli Coolmore Stud.

2. SHAREEF DANCER

shareef

Shareef Dancer to kolejny w naszym rankingu koń wyścigowy. Jego ojcem jest Northern Dancer, słynny koń wyścigowy. Biegł w pięciu wyścigach, w których zarobił łącznie 246 tysięcy dolarów. Po zakończeniu kariery został sprzedany emirowi Dubaju, Mohammedowi Bin Rashid Al Maktoum za 40 milionów dolarów. Shareef jest dziadkiem gwiazdy dubajskich wyścigów – Dubai Millenium.

3. TOTILAS

totilas

Totilas jest niezwykle utalentowanym ogierem ujeżdżeniowym. Jego jeźdźcem przez długi czas był Edward Gal. Razem tworzyli świetnie zgraną parę, dlatego też na zawodach zawsze wypadali znakomicie. Totilasa ogłoszono najlepszym koniem ujeżdżeniowym świata. Bezkonkurencyjnego Totilasa sprzedano Paulowi Schockemöhle’owi za 21 milionów dolarów. Skończył karierę ujeżdżeniowca w 2015 roku.

 

Źródła: magazyn „Gallop” nr. 9 (51) 2016 || coolmore.com || Zdjęcie główne: statua Fusaichi Pegasus w Northern Horse Park, Hokkaidō

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz