Spraw, by Twój koń dał Ci całusa

Baby holds pocket watches

Czy Ty i Twój koń jesteście gotowi na naukę dawania całusów? Nie wszystkie konie dają się w ten sposób wytrenować, dlatego przed rozpoczęciem musisz ocenić, czy będzie to dla Ciebie bezpieczna sztuczka – niektóre konie mogą gryźć i ta sztuczka może stać się złym nawykiem, wykorzystywanym gdy twój koń jest nieszczęśliwy.

1. Przygotuj dużo małych i pysznych przysmaków, około 20 na jedną sesję treningową. Jabłka, marchewki pokrój na małe kawałki.

2. Zrób rozgrzewkę, dając koniowi jeden przysmak gratis. Będzie wiedział po co pracuje 🙂

kiss1  kiss2

3. Połóż dwa lub trzy przysmaki na dłoni i ukryj resztę w kieszeni. Upewnij się że twój koń wie, co trzymasz w ręku.

4. Ustaw się przed twoim koniem stojąc do niego bokiem i nie odwracając twarzy. Twój policzek musi być skierowany ku koniowi.

kiss3  zdj4

5. Pochyl się tak, aby twój policzek był obok nosa konia.

6. Ręką, która trzyma przysmaki, połaskotaj nos twojego konia palcem wskazującym. Lekki dotyk zwykle działa najlepiej. Twoje łaskotanie jego nosa i jego wielka chęć dostania nagrody z Twojej ręki spowodują, że koń będzie ruszał pyskiem to do przodu, to do tyłu. Postaraj się wtedy trzymać swój policzek blisko pyska konia!

kiss5  kiss6

7. W momencie gdy koń choć trochę muśnie twój policzek – nagródź go przysmakiem najszybciej jak umiesz, żeby koń wiedział, co zrobił dobrze!

8. Zacznij raz jeszcze, mówiąc głośno „całus!” za każdym razem, gdy powtarzasz punkt 6 i koń zbliża swój pysk do Twojej twarzy. Procedurę powtarzaj do czasu gdy twój koń się znudzi (albo gdy zabraknie przysmaków), ale nie więcej niż 10 lub 12 razy w jednej sesji.

kiss7  kiss8

9. Powtarzaj te same czynności codziennie do czasu, gdy koń będzie wiedział o co ci chodzi. Kiedy wyczujesz, że twój koń już wie o co chodzi, przestań łaskotać jego nos, ale nadal trzymaj swą rękę z przysmakiem blisko jego nosa i swojego policzka. Wkrótce będziesz mógł trzymać rękę z dala od pyska, ale zawsze z gotowym smaczkiem!

10. Teraz możesz już pochylić się w stronę konia i poprosić o całusa, a na pewno zostaniesz nagrodzony!

kiss9  kiss10

pomysł i rysunki za: wikiHow.com | zdjęcie główne: www.happyhorsehealthyplanet.com

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz